16. 12. 2011

Slavnostní vyhlášení sedmnáctého klání o prestižní titul Exportér roku

Sedmnácté klání o prestižní titul Exportér roku již zná své vítěze. Pořadateli soutěže jsou Střední podnikatelský stav a Asociace na podporu podnikání ČR, záštitu nad soutěží tradičně přebrala Hospodářská komora České republiky.

Hlavními partnery soutěže jsou: Rozhodčí soud při HK ČR a AK ČR, EGAP a Česká exportní banka. Partnerem kategorie se pro sedmnáctý ročník stala ČSOB, a.s.. Mediálním partnerem je týdeník Ekonom. Soutěž tradičně probíhala v několika kategoriích a zúčastnit se jí mohli všichni exportéři se sídlem v České republice s ročním objemem vývozu nad 100 milionů korun. Celková suma exportu všech zúčastněných firem téměř dosáhla hodnoty 584,5 bilionu korun českých. Vítěz kategorie pro exportéra s největším počtem exportních destinací v roce 2010 vyvezl do 136 zemí.

„Slavnostní vyhlášení sedmnáctého ročníku soutěže potvrdilo očekávání, že se na výsledcích projeví loňský nárůst exportu. Na rozdíl od předchozích dvou ročníků, kdy nárůst exportu firem z první desítky největších exportérů klesal, v tomto ročníku rostl a to hned o 22%. Co se týče oborového složení, stále je nejvýznamější automobilový průmysl, jinak nelze vysledovat žádný dominantní obor, uspěli jen ti nejúspěšnější napříč obory.“ komentuje výsledky letošního jubilejního ročníku RNDr. Zdeněk Somr, předseda Středního podnikatelského stavu.
Samotný smysl soutěže pak vystihuje slovy: „Soutěž oceňuje ty, kteří jsou hnacím motorem české ekonomiky – české exportéry. Zdůrazňuje význam exportu pro Českou republiku, a tím i potřebu podporovat české exportéry.“
Vítězové si odnášejí nejen prestižní titul, ale z rukou čelních představitelů České republiky převzali i tradiční poháry z českého křišťálu.

Slavnostní vyhlášení již tradičně proběhlo v Kaiserštejnském paláci na Malostranském náměstí v Praze. Podrobný popis kategorií a soutěžních kritérií je k dispozici na webových stránkách soutěže www.exporterroku.com v sekci Historie. Zde jsou rovněž uvedeny výsledky letošního i předchozích ročníků a také podmínky soutěže .

zdroj: www.exporterroku.com

Aktuality

15. 09. 2023

Přihlášky do soutěže ER 2023

Zahájení přijímání přihlášek do 29. ročníku soutěže Exportér roku 2023 bude spuštěno v první polovině října, sledujte nás.

16. 12. 2022

Výsledky 2022

Tisková zpráva Exportér roku 2022

Celou tiskovou zprávu a výsledky naleznete zde