15. 12. 2009

tisková zpráva – Praha, 14. prosince 2009

Již popatnácté se čeští exportéři utkali o prestižní titul Exportér roku. Pořadateli soutěže jsou Střední podnikatelský stav a Asociace na podporu podnikání ČR, záštitu nad soutěží tradičně přebrala Hospodářská komora České republiky. Soutěž probíhala v několika kategoriích a zúčastnit se jí mohli všichni exportéři se sídlem v České republice s ročním objemem vývozu nad 100 milionů korun.

„Slavnostní vyhlášení patnáctého ročníku soutěže potvrdilo očekávání, že se na výsledcích projeví všudypřítomná krize. Ta jasně ukázala otevřenost české ekonomiky a její provázanost na zahraniční trhy. Průměrný nárůst exportu firem z první dvacítky klesl z loňských 35% na letošních 16%. Propad firem z oblasti strojírenství a stavebnictví je výrazný především v růstových kategoriích a to bez ohledu na velikost exportérů,“ komentuje výsledky letošního jubilejního ročníku RNDr. Zdeněk Somr, předseda Středního podnikatelského stavu. Samotný smysl soutěže pak vystihuje slovy: „Soutěž oceňuje ty, kteří jsou hnacím motorem české ekonomiky – české exportéry. Zdůrazňuje význam exportu pro Českou republiku, a tím i potřebu podporovat české exportéry.“ Vítězové si odnášejí nejen prestižní titul, ale získali i poháry vyrobené stejnými českými skláři jako například získávají vítězové soutěže Český lev.

Slavnostní vyhlášení již tradičně proběhlo v Kaiserštejnském paláci na Malostranském náměstí v Praze. Podrobný popis kategorií a soutěžních kritérií je k dispozici na webových stránkách soutěže www.exporterroku.com. Zde jsou rovněž uvedeny výsledky letošního ročníku a také podmínky soutěže. Webové stránky soutěže dostály v jubilejním ročníku významných změn. Především byly rozšířeny o informační portál, který bude přinášet aktuální a užitečné informace cílené právě na exportéry.

zdroj: Střední podnikatelský stav

Aktuality

12. 12. 2023

Tisková zpráva Exportér roku 2023

Celou tiskovou zprávu a výsledky naleznete zde.

01. 11. 2023

Prodloužení termínu pro přihlášky ER 2023

Termín pro přihlášení do 29. ročníku soutěže Exportér roku 2023 je prodloužen do středy 15.11.2023.