15. 12. 2010

Slavnostní vyhlášení šestnáctého klání o prestižní titul Exportér roku

tisková zpráva – Praha, 15. prosince 2009

Již po šestnácté se čeští exportéři utkali o prestižní titul Exportér roku. Pořadateli soutěže jsou Střední podnikatelský stav a Asociace na podporu podnikání ČR, záštitu nad soutěží tradičně přebrala Hospodářská komora České republiky. Hlavními partnery soutěže jsou: Rozhodčí soud při HK ČR a AK ČR, EGAP a Česká exportní banka. Mediálními partnery jsou týdeník Ekonom a zpravodajská televize Z1. Soutěž probíhala v několika kategoriích a zúčastnit se jí mohli všichni exportéři se sídlem v České republice s ročním objemem vývozu nad 100 milionů korun.

„Slavnostní vyhlášení šestnáctého ročníku soutěže potvrdilo očekávání, že se na výsledcích projeví všudypřítomná krize. Ta jasně ukázala otevřenost české ekonomiky a její provázanost na zahraniční trhy. Zatímco průměrný nárůst exportu firem z první desítky byl předloni 51%, loni 26%, tak letos to bylo jen 9%. Co se týče oborového složení, nelze vysledovat žádný dominantní obor, uspěli jen ti nejúspěšnější napříč obory.“

komentuje výsledky letošního jubilejního ročníku RNDr. Zdeněk Somr, předseda Středního podnikatelského stavu. Samotný smysl soutěže pak vystihuje slovy:
„Soutěž oceňuje ty, kteří jsou hnacím motorem české ekonomiky – české exportéry. Zdůrazňuje význam exportu pro Českou republiku, a tím i potřebu podporovat české exportéry.“ Vítězové si odnášejí nejen prestižní titul, ale získali i poháry vyrobené stejnými českými skláři jako například získávají vítězové soutěže Český lev.

Slavnostní vyhlášení již tradičně proběhlo v Kaiserštejnském paláci na Malostranském náměstí v Praze. Podrobný popis kategorií a soutěžních kritérií je k dispozici na webových stránkách soutěže www.exporterroku.com. Zde jsou rovněž uvedeny výsledky letošního ročníku a také podmínky soutěže. Webové stránky soutěže dostály v jubilejním ročníku významných změn. Především byly rozšířeny o informační portál, který bude přinášet aktuální a užitečné informace cílené právě na exportéry.

zdroj: Střední podnikatelský stav

Aktuality

12. 12. 2023

Tisková zpráva Exportér roku 2023

Celou tiskovou zprávu a výsledky naleznete zde.

01. 11. 2023

Prodloužení termínu pro přihlášky ER 2023

Termín pro přihlášení do 29. ročníku soutěže Exportér roku 2023 je prodloužen do středy 15.11.2023.